27.09.2021

Етапи проведення електронних аукціонів

Відкриті електронні аукціони в Україні є обов’язковими для державних та комунальних підприємств, що хочуть продати чи здати в оренду майно. Проводяться такі торги відкрито в онлайн режимі на електронних торгівельних майданчиках, таких як УУБ – Українська універсальна біржа.

Підготовка до аукціону

Це перший етап торгів, який розпочинається з того, що продавець створює лот з детальним описом та умовами його придбання. Оголошення про проведення аукціону видно усім користувачам торгівельного майданчику. Далі відбувається прийом заявок від бажаючих прийняти участь та назначається дата проведення торгів. Система автоматично задає час та день проведення торгів, тому вплинути на це не може ніхто.

Початок торгів

В назначений час розпочинається аукціон, на якому зареєстровані учасники роблять свої ставки. На те, щоб зробити ставку, у кожного учасника є лише 3 хвилини. Ніхто з покупців та спостерігачів не бачить імен чи назв інших учасників. Так забезпечується анонімність, а також рівність умов для усіх. Тут представник малого бізнесу може на рівних умовах конкурувати з великою корпорацією.

Кінець аукціону

Аукціон закінчиться в назначений час. Він може тривати до години. По його закінченню система автоматично обере переможця. Ним виявиться той, хто зробить найбільшу ставку. Після цього переможець торгів та продавець повинні підписати електронний договір купівлі-продажу. Для цього вони повинні мати електронний цифровий підпис.

Корисні поради для учасників торгів

Для того щоб прийняти участь у торгах, необхідно зайти на сайт торгівельного майданчику, як учасник, а не як спостерігач. Конкуренти будуть підписані під номерами, тому їх імен не буде видно.

В час проведення аукціону дуже важливо, щоб доступ до нього був безперебійним. Пам’ятайте: кожен аукціон може тривати від 30 до 60 хвилин, тому необхідно, щоб в цей час у вас був стабільний Інтернет.

Щоб отримати перевагу перед іншими учасниками ще до початку торгів, необхідно зробити початкову пропозицію вище від стартової вартості лоту. Уважно слідкуйте за часом свого ходу, так як у вас буде лише 3 хвилини на це.

Не варто залишати аукціон, якщо ви зайняли друге місце. Якщо переможця дискваліфікують, то ви можете зайняти його місце. Дізнатися більше про особливості проведення онлайн аукціонів можна за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/prodat-dub-kruglyak-u-zhtomri-na-prozoroprodazhi/.